• Sleva

O Krásné Panně Juliáně

212,00 Kč
180,00 Kč Sleva 15%
S DPH 3-5 dní

Kniha pověstí z oblasti Českého lesa pro děti i dospělé

94 stran

Rok výroby 2015

Počet
Skladem

  • Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady zabezpečení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady doručení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)
  • Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka) Zásady vrácení (upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Autor sám o tom píše v úvodním slově následující:
Český Les. Krajina nejdřív liduprázdná, posléze po několik století zabydlovaná sousedy ze západu, a po válce všem nám odcizená, zadrátovaná a opět vylidněná. A přece krajina, která od nepaměti patřila k této zemi, i když jsme na ni málem zapomněli. Žili tu lidé. V potu tváře a tvrdou prací dobývali ze země chléb svůj vezdejší. Už tu nežijí, stovky vesnic, vesniček a samot zmizely, jakoby nikdy nebyly. Zanikl dětský smích, štěkot psů a volání hospodáře. Ty tam jsou dávné lásky, sny a tužby, hádky a potyčky, milování a slzy neštěstí. Něco však přece zůstalo. Lidé, kteří tu žili, si vyprávěli svoje pohádky a pověsti, z nichž mnohé se zachovaly dodnes. Někdy jsou to celé dlouhé příběhy, někdy jen docela krátké zmínky.
Tyto příběhy mě natolik zaujaly, že jsem se pokusil z nich utvořit knihu. Nebudu předstírat, že rozumím historii a nebudu zapírat, že v mnoha příbězích této knížky je velká dávka mé básnické licence, pokud nebyly v mé spisovatelské dílně vyrobeny zcela. Nešlo mi ani o historickou autenticitu ani o přesné podání pověstí, chtěl jsem spíše přivolat vůni kraje a jeho obyvatel. Rád bych, aby to byl hold krásné a tajemné zemi, Českému Lesu.
Pokud Vás moje povídky natolik zaujmou, že se rozhodnete Český Les navštívit, splnily svůj účel. Přijďte, a kochejte se. Je čím.

OKPJ-01
300 ks

Parametry

Vazba
vázaná